Čtenářskou i dětskou cenu získal Kamarád!

22.11. 2011
 Cena čtenářů iDNES.cz a Cena dětí Alik iDNES.cz, o nichž se hlasovalo několik týdnů od vyhlášení cen soutěže Czech Press Photo 2011 až do dne otevření výstavy na Staroměstské radnici, šly do rukou jediného fotografa. Je jím horolezec, známý fotograf hor a jevů přírody Ladislav Kamarád. A snímkem, na němž se svorně shodli jak dospělí tak děti, je Mléčná dráha na Šumavě.
 
 
LADISLAV KAMARÁD, Volný fotograf
Mléčná dráha na Šumavě, 3.8.2011
 
 
 

A protože nikdo nepočítal s tím, že se vítězem dospěláckého i dětského hlasování stane stejná fotografie, Ladislav Kamarád na slavnostním ceremoniálu předání cen Czech Press Photo 2011 v Brožíkově síni Staroměstské radnice dostal od ředitele iDNES i šéfredaktora iDNES dvě identické ceny: křišťálový objekt a iPhone.


A jaký snímek získá CENU DIVÁKU? O tom opět rozhodnou návštěvníci výstavy, která probíhá na pražské Staroměstské radnici až do 31.ledna 2012.Výběr mají samozřejmě širší, neboť zatímco čtenáři iDNES měli k dispozici pouze vítězné snímky, i když jich bylo na dvě stovky, návštěvníci výstavy mohou výbírat z více než pěti stovek fotografií.